Náš tip na květen 2024

Vloženo: 2.05.2024, 09:40

dětská: A ještě jsem prý drzá, Fotbalový sen, Minecraft začínáme hrát : dobrodružství v módu přežití i v tom kreativním  - naučná: 50 krátkých aktivizačních her, Na elektrokole přes hranice Česka, Ukrývané děti - beletrie: A tak krásně jsme si žili, Dívka s vášní pro indigo, Kód Mýtina

Dětská:

A ještě jsem prý drzá

Marta Hlušíková

Humorný příběh o jedné sympatické holce a její ztřeštěné třídě. Devítiletá Laura má největší nohu ve třídě, geniálního malého bratra, dvě namyšlené nepřítelkyně-zákeřňačky a jednu super kámošku. Kromě toho dostane od spolužáka Lukiho modré srdce a moc neví, co si o tom myslet.

Fotbalový sen

Zuzana Majíčková

Příběh třináctiletého Vojty, pro kterého je fotbal celým světem. Po tatínkově smrti Vojtova rodina potřebuje velkou změnu a stěhuje se z jihu Čech do Prahy. Vojta nastupuje do nové školy a začíná trénovat v novém týmu. Se spolužáky ani kluky z fotbalu si toho nemá moc co říci a dlouho se všech straní. Když se však s jedním z nich skamarádí, věci začnou nabírat obrátky. Nové výzvy a nabídky mu pořádně zamotají hlavu.

Minecraft začínáme hrát : dobrodružství v módu přežití i v tom kreativním

Vrhněte se po hlavě do téhle zbrusu nové příručky pro začátečníky, která vás naučí vše pro začátek minecraftího dobrodružství, ať už to bude v módu Přežití nebo v Kreativním.

naučná:

50 krátkých aktivizačních her

Agnes Boos

Hry slouží k probuzení motivace, zlepšení koncentrace nebo pohybové koordinace a můžete je využít kdykoli, když máte pocit, že děti ztrácejí zájem o to, co se v hodině nebo na oddílové schůzce děje. Zejména začínajícím školním i volnočasovým pedagogům poskytnou tolik potřebnou inspiraci.


Na elektrokole přes hranice Česka

Ivo Paulík

Poznejte, jak stále populárnější elektrokolo rozšiřuje možnosti cestování. U našich sousedů v Polsku, Německu, Rakousku nebo na Slovensku dojedete ještě dál než dřív - najdete zde informace o místech, kde si lze nabít baterie kol a všechny trasy si můžete nahrát do navigace v chytrém telefonu.

 

Ukrývané děti

Marcel Prins

Kniha Ukrývané děti obsahuje patnáct autentických výpovědí o dramatech, strachu, nejistotě a odcizení, kterými si ukrývané děti prošly. Protagonisté zdokumentovaných příběhů patří k posledním žijícím svědkům a mnozí z nich vyprávěli o svých zkušenostech vůbec poprvé. 

 

beletrie:

 

A tak krásně jsme si žili

Jan Grygar

Nostalgická humoreska s temnými podtóny. Literární debut známého brněnského herce Jana Grygara vychází z jeho tragického monodramatu, s úspěchem uvedeného na prknech Mahenova divadla. Jeden druhého už máločím překvapí, zato vytočit se umějí dokonale.


Dívka s vášní pro indigo

Natasha Boyd

Příběh inspirovaný skutečnou postavou Elizy Lucasové, která přispěla k emancipaci budoucích Spojených států. Román osvětluje poměry panující na americkém Jihu na počátku osmnáctého století, vyznačující se bezprávím vůči ženám i otrokům. Rok 1739. Elize Lucasové je pouhých šestnáct, když ji otec pověří správou rodinných plantáží v Jižní Karolíně, zámořské kolonii britského krále Jiřího II. Poté odpluje bojovat za slávu Koruny a jeho opuštěná choť si nepřeje nic jiného než vrátit se do Anglie.

Kód Mýtina

Artemian

První kniha zamýšlené LitRPG série z postapokalyptické Prahy. Michael se v živoucí virtuální hře Mýtina dostal na vrchol. Před dvěma lety však vlivem špatného rozhodnutí přišel o přátele a od herní společnosti dostal ultimátum, které ho vyřadilo ze světového žebříčku.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bezpeněžní bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12