Klub K

Klub K byl otevřen 1. 9. 2011 a je součástí Oddělení pro děti

A od této doby vyloženě jede ;-) Tento Klub je využíván hlavně dětmi a teenagery k vyplnění volného času. Najdeš zde relaxační pohovky se stolečkem, pohodlné sedací vaky, stolní fotbálek, studijní stolky a prostory pro samostatné aktivity. Dále pak velký výběr časopisů, komiksů, společenských her a také 5 stanic veřejného internetu :-)

Zároveň je "Káčko" využíváno (v průběhu celého školního roku) každé úterý odpoledne na jazykové koutky, kdy si děti mohou zcela zdarma procvičit znalosti v AJ, NJ aj. ;-) za pomoci dobrovolníků z ICM Slaný, což jsou rodilí mluvčí z nejrůznějších koutů světa :-D V těchto jazykových koutcích si mohou děti prohlédnout či vypůjčit i podrobný slovníček "1000 slovíček" (v tom kterém jazyce), který jejich vědomosti vhodně doplní :-) Každý čtvrtek odpoledne pak na čtení a zábavu pro děti, kterým se věnují naše dobrovolnice z OA Slaný. Probíhají zde i doučovací odpoledne, kdy se šikovné dobrovolnice věnují dětem po výukové stránce, pomáhají s domácími úkoly či vysvětlením náročné učební látky :-)

Každý třetí pátek v měsíci zde probíhají rukodělná odpoledne s odbornou lektorkou Mílou Blahníkovou z Kreativního ateliéru Čtyřlístek ve Slaném, na která pravidelně uozorňujeme na plakátcích a webu :-) Při těchto kreativních činnostech nabízíme dětem i vhodnou literaturu, jednak k osvojení dané techniky a také proto, aby si děti našly cestu i ke knihám naučným, podle kterých se dá také velice pěkně vyplnit volný čas a to i v domácím prostředí :-)

Při všech těchto zájmových a zábavných aktivitách, kdy se věnujeme výhradně dětem, vypínáme PC a to jednak z důvodu rušivých momentů a také proto, abychom předešly vypěstování závislostí na počítačových hrách :-).

Při větších přespávacích akcích, jako jsou Noc s Andersenem (duben) nebo Pyžamová párty pro slečny (říjen), které pravidelně pořádáme, je tento klub využíván pro podvečerní aktivity a později jako přespávací místnost pro děti :-)

V "Káčku" probíhají také různé besedy a setkání, které knihovna pro své čtenáře a širokou veřejnost pravidelně pořádá a rovněž tak i informační lekce pro děti, na které dochází hlavně MŠ a ZŠ. Je zde i promítací plátno a přenosný dataprojektor :-)

Za velkou zmínku stojí, že o hlavních letních prázdninách 2016 našel v Klubu - K zázemí i příměstský tábor, který měl v knihovně svou premiéru :-) První turnus byl v červenci, druhý v srpnu (a již teď můžeme prozradit, že tyto příměšťáčky nebudou posledními... ;-)

Je toho moc, co se v Klubu - K děje, ale pokud tě to zajívá víc, přijď se k nám podívat a uvidíš ;-)

 

 


 

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hearth.net hraní knihy novinky paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12