Klub K

Klub K byl otevřen 1. 9. 2011 a je součástí Oddělení pro děti ...

…a od této doby "Káčko" vyloženě jede ;-) Tento prostor je využíván hlavně dětmi a teenagery k vyplnění volného času. Najdeš zde relaxační pohovky se stolky, stolní fotbálek, studijní stolky a prostory pro samostatné aktivity. Dále pak velký výběr časopisů, komiksů a společenských her.

Každý první pátek v měsíci zde probíhají rukodělná odpoledne s odbornou lektorkou Jiřinou Hrnčířovou, na která pravidelně upozorňujeme na plakátcích a webu :-) Při těchto kreativních činnostech nabízíme dětem i vhodnou literaturu, jednak k osvojení dané techniky a také proto, aby si děti našly cestu i ke knihám naučným, podle kterých se dá také velice pěkně vyplnit volný čas a to i v domácím prostředí :-)

V "Káčku" probíhají také různé besedy a setkání, které knihovna pro své čtenáře a širokou veřejnost pravidelně pořádá. Nejčastěji to jsou informační lekce pro děti, na které dochází hlavně MŠ a ZŠ. Dále je využíván několik dopolední v měsíci jako babyklub pro naše nejmladší čtenáře a jejich rodiče a také naopak pro setkávání seniorů v rámci kurzů trénování paměti.  Je zde k dispozici i dataprojektor :-)

Je toho moc, co se v Klubu - K děje, ale pokud tě to zajímá víc, přijď se k nám podívat a uvidíš ;-)          

-----------------------------------------------------------

Něco málo z jeho histrorie

Tento Klub byl využíván hlavně dětmi a teenagery k vyplnění volného času. Měli jsme zde relaxační pohovky se stolečkem, pohodlné sedací vaky, stolní fotbálek, studijní stolky a prostory pro samostatné aktivity. Dále pak velký výběr časopisů, komiksů, společenských her a také 5 stanic veřejného internetu :-)

Zároveň bylo "Káčko" využíváno v průběhu celého školního roku -
- každé úterý odpoledne na jazykové koutky, kdy si děti mohly zcela zdarma procvičit znalosti v AJ, NJ aj. ;-) za pomoci dobrovolníků z ICM Slaný, což byli rodilí mluvčí z nejrůznějších koutů světa
- každý čtvrtek odpoledne pak na čtení a zábavu pro děti, kterým se věnovaly naše dobrovolnice z OA Slaný. Probíhaly zde i doučovací odpoledne, kdy se šikovné dobrovolnice věnovaly dětem po výukové stránce, pomáhaly jim s domácími úkoly či vysvětlením náročné učební látky :-)
- každý třetí pátek v měsíci zde probíhaly rukodělná odpoledne s odbornou lektorkou.

Při všech těchto zájmových a zábavných aktivitách, kdy jsme se věnovali výhradně dětem, jsme vypínali PC a to jednak z důvodu rušivých momentů a také proto, abychom předešly vypěstování závislostí na počítačových hrách :-).

Při větších přespávacích akcích, jako jsou Noc s Andersenem (duben) nebo Pyžamová párty pro slečny (říjen), které jsme pravidelně pořádali, byl tento klub využíván pro podvečerní aktivity a později jako přespávací místnost pro děti :-)

V "Káčku" probíhaly také různé besedy a setkání, které knihovna pro své čtenáře a širokou veřejnost pravidelně pořádala a rovněž tak i informační lekce pro děti, na které dochází hlavně MŠ a ZŠ. Je zde i promítací plátno a přenosný dataprojektor :-)

Za velkou zmínku stojí, že o hlavních letních prázdninách v roce 2016 našel v Klubu - K zázemí i příměstský tábor, který měl v knihovně svou premiéru :-) První turnus byl v červenci, druhý v srpnu a nebyly posledními... ;-)

 

 

 


 

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bezpeněžní bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12