Veřejný internet

Každý registrovaný čtenář Knihovny města Slaný má právo:

  • pracovat na internetu zdarma 30 minut. Dobu je možno prodloužit, není-li přítomen další zájemce. Časový limit může knihovna upravit.
  • Využívat připojení k Internetu s možností tisku.
  • Požádat o individuální pomoc při práci s počítačem a nainstalovaným softwarem (Internet, Word, Excel).

Nabízíme

  • Možnost rezervace PC předem (kontakt)
  • Možnost pracovat s vlastními – flash disky, disketami, CD-ROM, DVD-ROM

Pravidla přístupu na internet

Internet (zdarma) mohou využívat jen registrovaní uživatelé KVŠ Slaný s platným čtenářským průkazem nebo jednorázovou registrací.

Při vstupu do oddělení s přístupem na veřejný internet má žadatel o bezplatný přístup povinnost předložit platný čtenářský průkaz nebo průkaz totožnosti za účelem jednorázové registrace a svým podpisem potvrdit souhlas s pravidly přístupu na internet.

Uživateli není dovoleno měnit nastavení počítače a ukládání dat na disk, za data uložena uživatelem na disk nenese knihovna žádnou zodpovědnost.

Právo využívat bezplatný internet má pouze držitel platného čtenářského průkazu nebo jednorázové registrace (není možné toto právo přenášet na někoho jiného).

Základní doba bezplatného přístupu na internet podle předchozího bodu je 30 minut. Tuto základní dobu lze na žádost uživatele 1x prodloužit opět na 30 minut (tj. + 30 minut). To je však možné pouze za předpokladu volného PC bez nároků dalšího uživatele.

Maximální celková doba využívání internetu zdarma tak může činit maximálně 1 hodinu (60 minut) denně. Rozhodnutí o možném prodloužení přístupu na internet mimo základní dobu je plně v kompetenci obsluhy studovny dle aktuální situace ve studovně.

Základní dobu bezplatného přístupu k internetu (30 minut) není možné prodloužit, jsou-li ostatní PC s internetem obsazeny a čeká-li oprávněný zájemce v pořadí.

Pořadí zájemců o oprávněný bezplatný přístup k internetu registruje a rozhoduje při větším počtu zájemců obsluha studovny (dle časové posloupnosti).

Oprávnění zájemci o bezplatný přístup k internetu si mohou přístup k internetu rezervovat, a to formou ústní domluvy přímo ve studovně nebo e-mailem na adresu studovna@knihovnaslany.cz. Lze však rezervovat pouze základní 30 minutový přístup k internetu. Za domluvenou rezervaci lze pokládat pouze tu, která je ústně nebo emailem potvrzena obsluhou studovny. Rezervace musí proběhnout alespoň 1 hodinu před samotnou požadovanou lhůtou.

Tisk z internetu je zpoplatněn.

Při nedodržování výše uvedených pravidel daných může knihovna omezit uživateli právo používat služeb knihovny.

Další stránky v nabídce

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bezpeněžní bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12