Náš tip na červen 2019

Vloženo: 21.05.2019, 10:04

dětská: Teo & Leonie, Vlak do zázračných světů, Fortnite battle royale - naučná: Kondiční příprava dětí a mládeže, Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury, Mengele - beletrie: Zmizení Sáry Lindertové, Pátá oběť, Poutník z Mohameda

Dětská:

Teo & Leonie

 Pascal Conicella


První dobrodružství sourozenců Leonie a Tea, kteří cestují časem. Když Teo a Leonie prozkoumávají starou půdu, najdou neobyčejný náhrdelník, který umožňuje cestovat časem! Jejich první cesta vede do Francie v době renesance, kde se setkají se samotným Leonardem da Vinci. Pomohou mu s některými jeho vynálezy, odhalí velké spiknutí a budou se muset postavit mocnému králi Francie. 

Vlak do zázračných světů

P. G. Bell

Když uprostřed noci zastaví v obýváku jednoho spícího domu kouzelný expres, jedenáctiletá Suzy naskočí na palubu a vyrazí za dobrodružstvím. Neobyčejný vlak řídí trollí doručovací služba, která dodává zásilky do všech koutů Unie Zázračných světů. Suzy je okamžitě jmenována poštovní agentkou a svou první zásilku musí doručit nejobávanější čarodějnici Unie, lady Soumračnici. V balíčku se navíc skrývá něco, co rozhodne o osudu Zázračných světů.


Fortnite battle royale

Jason R. Rich

Vůbec první do češtiny přeložená příručka hry Fortnite s řadou tipů a triků od vášnivého hráče Jasona R. Riche. Vhodná pro začínající hráče i pokročilé. Znáte Fortnite, jste vášnivým hráčem a chcete se dozvědět, jak hrou nejlépe projít? Nebo jste naopak o téhle hře nikdy neslyšeli, ale máte chuť ji vyzkoušet? Pro vás všechny je tu neoficiální příručka, kterou sestavil Jason R. Rich. Hra pohybující se na hraně mezi žánrem survival a battle royal vás zavede na ostrov, kde bude vaším hlavním úkolem přežít mezi 99 dalšími bojovníky o přežití a kde navíc čas nezadržitelně ukrajuje blížící se ničivá bouře. 

 

naučná:


Kondiční příprava dětí a mládeže

Tomáš Zumr


Populárně napsaná kniha je zaměřena na kondiční přípravu dětí a mládeže s využitím moderních pomůcek a tréninkových prostředků. Více než 180 efektivních cvičení, ilustrovaných na fotografiích, se stane inspirací pro trénink mladých sportovců již od předškolního věku. Trenéři, rodiče, sportovci a všichni zájemci o nové trendy v kondiční přípravě se v knize seznámí s inovativním náčiním, kterým lze zkvalitnit a zpestřit trénink.Albatros: 70 let na křídlech dětské literatury

Jan Halada

Projděte se historií Albatrosu a nasajte atmosféru příběhů a pohádek, které se tam zrodily“ Je to už sedmdesát let, co vzniklo Státní nakladatelství dětské knihy. Od dubna 1949 je hlavním pilířem naší literatury pro děti a mládež a za těch sedm desetiletí k sobě přitáhlo mnoho zajímavých autorů a ilustrátorů, ale taky poutavých příběhů. A právě příběhy jednotlivých desetiletí SNDK a později Albatrosu vypráví čtivá a informacemi nabitá kniha Jana Halady.


Mengele

Gerald L. Posner

Josef Mengele byl přeživším symbolem Hitlerova konečného řešení, ztělesněním jeho hrůz chladný, odosobněný a vždy dokonale připravený na vleklé smrtící obřady, ďábelské selekce, kterých se mladý doktor SS pravidelně účastnil během jednadvaceti měsíců strávených v koncentračním táboře Osvětim.

 

beletrie:

Zmizení Sáry Lindertové

Kateřina Šardická

Jednoho podzimního večera Sára L. zmizela beze stopy. Urban fantasy s prvky židovské mystiky. Sára sestoupila do stanice metra a zem jako by se po ní slehla. Vyšetřovatel Richard Ehler si případ zmizení spojuje s jiným nevyřešeným případem, který se stal před deseti lety. Na vlastní pěst po sestře pátrá i Klaudie a Sářin přítel Oliver. Všichni tak dojdou k závěru, že nitky se sbíhají nedaleko židovského hřbitova.

 

Pátá oběť

J. D. Barker

Detektiv Porter, posedlý hledáním Opičího vraha, spolu se svým týmem vyšetřuje případ mrtvé dívky, nalezené pod zmrzlou vodní hladinou laguny v chicagském parku. Oficiálně se policista Porter věnuje vyšetřování vraždy dívky, jejíž mrtvolu vrah naranžoval do zamrzlé chicagské laguny. Navíc dívka je oblečena do cizích šatů, patřících jiné zmizelé dívce. Zároveň se nevzdává soukromého pronásledování Bishopa, známého jako Opičí vrah, jenž trestal ty, co porušili pravidlo "Nečiním zlo", vraždami jejich nejbližších. 


Poutník z Mohameda

František Kotleta

Přepracovaná verze prvních dvou románů výrazného představitele současné české fantastiky, které autor poprvé vydal ještě pod vlastním jménem Leoš Kyša. Vesmír, ve kterém se lidé uchýlili k fanatickému vyznávání největších náboženství, nabízí spoustu skvělých obchodních příležitostí. Zvlášť když se živíte pašováním zakázaného alkoholu a pornografie. A Daniel Kalandra je v tom zatraceně dobrý. Možná až moc, protože když se sbírají šiky k nové válce, chtějí ho mít vlivní lidé na své straně. A ne neberou jako odpověď. 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny

  pro dospělé pro děti studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12