Náš tip na srpen 2020

Vloženo: 17.08.2020, 10:55 (upraveno: 17.08.2020, 12:24)

dětská: Svět zapomenutých zvířat, Kouzelné štěňátko, Říkačky o dobrotách - naučná: Průvodce lucidním sněním, Coffee to go v Togu, Útěk ze Sobiboru - beletrie: Tohle může všechno změnit, Stará tajemství, Válkotvůrci

Dětská:

 

Svět zapomenutých zvířat

Nikola Kucharská

Vydejte se společně na expedici za dinosaury, plazy a ptáky, kteří se nám dnes zdají jako fantastické bytosti z dávných časů. Je vůbec možné, že někdy doopravdy existovali? Informace, které o nich přírodovědci a zoologové nasbírali, jsou fascinujícími doklady o tom, jak náš svět vypadal před tisíciletími. 

 

Kouzelné štěňátko

Sue Bentley

Příběh o kouzelném vlčkovi Hromovi, který se musí vydat do Druhého světa, aby se zachránil před zuřivým samotářským vlkem Šedounem. Mladý vlk Hrom je v nebezpečí. Zlý Šedoun, který chce převzít vedení smečky, je mu v patách, a tak mu nezbývá nic jiného než použít svou magii a ukrýt se ve světě lidí.


Říkačky o dobrotách

Renata Škaloudová

Krátké veselé říkanky o jídle, koncipované jako jednoduché veršované hádanky pro nejmenší děti.

 

Naučná:

 

Průvodce lucidním sněním

Jared Zeizel

Lucidní snění (bdělý spánek) je pojmenování pro stav, kdy si spící člověk uvědomí, že sní, a to mu dá možnost ve snu se vědomě a bez omezení pohybovat. Většina lidí pokládá své sny za nedůležité, přestože dávné kultury a duchovní tradice sny vykládají či s nimi přímo pracují.


Coffee to go v Togu

Markus Maria Weber

Jednoho dne hodí špičkový poradce v podnikání Markus Maria Weber svou zajištěnou existenci přes palubu a vrhne se po hlavě do dobrodružství. Nasedne na kolo a vyrazí na cestu – přes 26 zemí, až do afrického Toga. Jeho cesta vede po odlehlých východoevropských vesnicích a přes nesjízdné písčité cesty až do západní Afriky.

Útěk ze Sobiboru

Marek Bem

Sobibor byl nejtajemnější a nejméně známý ze všech nacistických vyhlazovacích táborů. Během několika měsíců zde bylo zavražděno bezmála 300 000 lidí. Po úspěšné vzpouře a útěku vězňů 14. října 1943 byly urychleně zničeny všechny dokumenty.

 

Beletrie:

 

Tohle může všechno změnit

Jill Mansell

Milostný román anglické autorky vypráví s humornou nadsázkou o dni, který hrdince Essie naprosto změnil život. Hlavní hrdinka Essie má vše, co mladá žena může chtít.

 

Stará tajemství

Patricia Gibneyová

Další díl detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Vyšetřované vraždy mají tentokrát přesah až do minulosti, k Lottiinu otci, který spáchal sebevraždu. Čeho všeho jsou lidé schopni, aby zamaskovali svá tajemství?. Inspektorka Lottie Parkerová řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi.

 

Válkotvůrci

František Kotleta

Mírně upravená verze povídkového souboru, který autor původně vydal roku 2011 jako e-knihu ještě pod svým vlastním jménem Leoš Kyša. V Římě navštívíte místo, kde se během pandemie sejdou dva zvláštní milenci, potkáte vojáky budoucnosti, muže za oponou, kteří rozpoutávají války ve prospěch lidstva, setkáte se s chlupatými mimozemšťany a vypravíte se i na největší dobrodružství, které lze zažít jenom na planetě důchodců.

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon google+ icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny- aktuální otevírací dobu najdete v Aktualitách

  pro dospělé pro děti studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12