Náš tip na prosinec 2022

Vloženo: 6.12.2022, 11:58

dětská: Létající stroje, Šašek Vtipťápek, Mnohokluk  - naučná: Zapomenutá tajemství Prahy, Příběhy psané válkou, 50 zajímavostí Kralupska, Slánska, Kladenska - beletrie: Jsem jejich bůh, Tajemný závoj, Já, Mona Lisa

Dětská:

Létající stroje

David Hawcock

Víš, jak vypadalo první letadlo a z čeho bylo vyrobeno? Víš, že letadla mohou mít různý počet křídel? A kolik sedadel má největší letadlo na světě? Vstup do této krásně ilustrované knihy se spoustou prostorových pop-up obrázků a najdeš na tyto otázky odpovědi a dozvíš se i mnoho dalšího! Kniha je určena pro nejmenší děti, které by se rády dozvěděly mnoho zajímavého o letadlech a jejich historii, jaký je rozdíl mezi tryskou a vrtulí či co je to dron. 

 

Šašek Vtipťápek

Andrej Kolenčík

Krátké kreslené příběhy ironického a lehce poťouchlého šaška Vtipťápka a ne vždy královsky jednajícího panovníka Artura. Příběhy plné nonsensu, ironie, ale někdy i poučných prvků tvořili oba autoři již na základní škole. Vystupují v nich kromě šaška a krále i další svérázné postavy: královna Marta, která je faktickou hlavou království Tramtárie, zarytý vegan strážník Párek, zdroj většiny požárů Dráček Rocky, smolařský čaroděj Merlin či mezinárodně uznávaný zločinec Fantomas.

 

Mnohokluk

Lucie Hlavinková

Sci-fi dobrodružství odehrávající se napříč paralelními vesmíry. Když se Adam jednoho dne vrátí domů, všechno je najednou jinak. Auta jezdí vlevo, semafory jsou obráceně a v jeho posteli leží úplně cizí kluk! To je ale jen začátek jeho dobrodružství, ve kterém se podívá mezi dinosaury, bojové roboty, obří hmyz nebo třeba do vesmíru, kde nefunguje elektřina. Společně s ním putuje dívka Thea, která potřebuje sehnat lék pro svou zraněnou maminku. Nakladatelská anotace. Kráceno.

 

naučná:

Zapomenutá tajemství Prahy

David Černý

Víte, kde se v Praze v horších časech skladovaly mrtvoly na ulici? Víte, co zbylo ze Staroměstských hradeb a kde si je můžeme prohlédnout? Víte, kde je dům U Poslední lucerny, v němž je ukryt základní kámen Prahy? Víte, jakou chybu skrývají dveře do katedrály svatého Víta, jež měla být napravena? Víte, jak se jmenoval kůň, který stál modelem pro koně svatého Václava na Václavském náměstí? Víte, kde je morový židovský hřbitov, kam se sjíždějí židé z celého světa, ale mnozí Pražané by ho marně hledali? Odhalte zapomenutá tajemství magické Prahy.

 

Příběhy psané válkou

Vítek Formánek

Kniha „Příběhy psané válkou“ se snaží poukázat na obyčejné lidské přátelství, které se rodilo v těžké době druhé světové války a často pomohlo zachránit život, a které se v dnešní přetechnizované a uspěchané době bohužel kamsi vytrácí. Příběhy zde vyprávěné nemají za cíl přehnaně glorifikovat, ale ukázat obyčejné lidské vlastnosti, jako je odvaha, vlastenectví, důvtip, odhodlanost, hrdinství, vynalézavost, strach, smysl pro humor či nedostatek kázně.

 

50 zajímavostí Kralupska, Slánska, Kladenska

Tomáš Hejna

Publikace představuje zajímavosti Kralupska, Slánska a Kladenska, které jsou součástí Středočeského kraje. Podívejte se s autorem a touto knihou do Slaného na nejstarší boží hrob v Čechách, na místo, kde se začalo v tomto kraji s těžbou uhlí, na nejstarší kamennou sochu Jungmanna v Olovnici, na japonskou vilu Joe Hlouchy na okraji Tichého údolí nebo na mořejovický most. Kniha je nejen regionální literaturou faktu, ale i turistickým průvodcem na cesty. Nakladatelská anotace. Kráceno.

beletrie:

Jsem jejich bůh

Josef Pánek

Působivý román laureáta prestižní ceny Magnesia Litera, v němž autor v důkladném psychologickém záběru zkoumá postavení člověka v neznámém prostředí a jeho splynutí nebo naopak neschopnost soužití s cizím světem. Bergen, Norsko, 1999. Světlo a tma; vědomí a nevědomí; vnitřní a vnější svět; nezlomná sebejistota a zdrcující pochybnost. Pýcha a pád. Ztráta a hledání. Kdo je ten idol, sebejistý bůh, který v nejmenším nepochybuje o své výjimečnosti, vždycky ví, co chce, a bez výčitek to i dělá? Ten mladý muž, jehož všichni přátelé bezmezně obdivují? 

 

Tajemný závoj

Dominik Dán

Detektivní román oblíbeného slovenského autora, ve kterém se projevují slabé stránky nového demokratického zřízení po roce 1989. Některé temné stránky nového demokratického režimu (drogy a prostituce) na sebe nenechaly dlouho čekat a projevily se již krátce po revoluci.

Já, Mona Lisa

Natasha Solomons

Znáte její tvář, teď uslyšíte její hlas Mona Lisa se stala nejslavnějším obrazem všech dob, její tajemný úsměv je opředený tajemstvím a vyvolává spoustu otázek. V originálním pojetí britské spisovatelky Natashy Solomons přináší odpovědi obraz sám. Mona Lisa se zrodí díky tahům štětce Leonarda da Vinciho. Malíř záhy uslyší její hlas a vznikne láskyplné pouto trvající až do smrti velkého mistra.

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hearth.net hraní knihy novinky paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12