Náš tip na prosinec 2021

Vloženo: 1.12.2021, 11:19

dětská:  Oslík a vánoční andělíček, Co si děti vyprávěly, Nicky & Věra - naučná:  Korálkové vánoční ozdoby, Putování za obzor, Nápad za miliardu - beletrie: Nebe po bouři, Můj odpočinkový rok, Noir

Dětská:

 


Oslík a vánoční andělíček

Otfried Preussler

Oslík se jednoho rána probudí a zjistí, že maminka je pryč! Naštěstí nezůstane dlouho sám. Navštíví ho andělíček, který o mamince ví je u jesliček, kde se v noci narodilo Jezulátko. Oslík s andělíčkem se společně vydají do betlémské stáje a pozvou každého, koho potkají, aby se k nim připojil. Děti, ovčák s ovečkami, pekař s pekařkou a pekaříkem, párkařka a dokonce i policejní strážmistr se k nim přidají a společně prožijí u jesliček vánoční zázrak.

Co si děti vyprávěly

Jiří Dvořák

Veselé příběhy předškoláků a malých školáků. Určeno pro genetickou metodu čtení.; Vyprávění o tom, co malé děti zažily a pak si o tom třeba i povídaly s rodiči. Jak se budí ospalci, o překvapení, jak se skamarádit s koněm, o ztraceném míči, velké hostině, pomocnících z nebe, nebo jak Toník a Frantík pásli kozy na kopci za vsí.


Nicky & Věra

Petr Sís

Nová kniha Petra Síse vypráví skutečný příběh o holocaustu, který by neměl být zapomenut. Mladý Angličan Nicholas „Nicky Winton se v roce 1939 podílel na záchraně dětí a jejich převozu vlaky z Prahy do Londýna. Věra Gissingová je jednou ze zachráněných dívek. Opravdoví hrdinové bývají často nenápadní a skromní.

 

 

naučná:


Korálkové vánoční ozdoby

Sylva Šporková

Na úspěšnou knížku Vánoční ozdoby z korálků navazuje autorka další knihou s rozšířeným obsahem a novými návody. V jejím úvodu jsou opět uvedeny základní postupy a na ně pak navazující jednotlivé kapitoly podle druhů ozdob – hvězdy, zvonečky, andělé, a dokonce i letadélka, kočárky a jiné netradiční tvary. 


Putování za obzor

Jan Randák

Kniha představuje fenomén československého trampingu v průběhu času - od svého vzniku v roce 1918 až do pádu komunistické diktatury.

 

Nápad za miliardu

Michael Mareš

Ještě před čtyřicítkou zažili mezinárodní úspěch ve světě byznysu. Tomáš Čupr, Josef Průša, Simona Kijonková a další osobnosti stojící za úspěšnými českými startupy, jejichž hodnota překročila hranici miliardy korun. O čem snili v dětství? Co je žene dál? Jak se poučili ze svých nezdarů? Sbírku soukromých i profesních příběhů doplňují rady a tipy, které jednotlivým podnikatelům a jejich firmám pomohly dostat se až na vrchol.             

 

 

beletrie:

 

Nebe po bouři

Sabaa Tahirová

Závěr Young Adult dystopické fantasy série americké autorky. Po staletí uvěznění džinové útočí a zanechávají po sobě krvavou spoušť ve městech i vesnicích. Pro Temnonoše je však pomsta na lidských nepřátelích pouhým začátkem. Po džinově boku stojí velitelka Keris Veturie, která se prohlásila za císařovnu a požaduje hlavy všech, kdo se její vládě vzpouzejí.

 

Můj odpočinkový rok

Ottessa Moshfegh

Černohumorný román oceňované americké autorky. New York roku 2000: šestadvacetileté vypravěčce život rozdal nejlepší karty. Je krásná, pracuje v galerii, má tučné dědictví a byt na Manhattanu. Přesto jí něco schází - a nemůže za to jen nedávná smrt rodičů, sadomasochistické přátelství s Revou a destruktivní vztah s přítelem.

Noir

Brian Azzarello

Komiksová antologie noirových příběhů o vraždách a podrazech. Deset kriminálních a ponurých komiksových historek v černobílé barvě z pera řady známých scenáristů a výtvarníků.

 

 

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12