Náš tip na duben 2023

Vloženo: 31.03.2023, 14:48

dětská: Báječná medicína podle Adama, Honzíkova knížka zvířátek, Jmenuji se Olenka - naučná: Job v zahraničí, Kniha ekonomie, Mindfulness pro uspěchané - beletrie: 1794 tři růže, Násilí, Nejlepší kamarádky

Dětská:

Báječná medicína podle Adama

Adam Kay

Tahle úžasně odporná učebnice biologie vás zaručeně bude bavit! Nechutné a neuvěřitelně vtipné dějiny lidského těla v podání autora bestselleru Anatomie od Adama.

 

Honzíkova knížka zvířátek

Martina Kovářová

Příběhy malého Honzíka, které zažívá ve zvířecí říši. Honzík na své sedmé narozeniny dostane od rodičů encyklopedii zvířat. Zpočátku se zdá, že je to jen obyčejná kniha, ale když se do ní začte, začnou se dít zvláštní věci. Zajímalo vás někdy, jaké to asi je stát se medvědem a ulovit si vlastní rybu nebo se osprchovat chobotem jako slon či se plazit amazonským pralesem jako had? Nakladatelská anotace. Kráceno.

Jmenuji se Olenka

Lenka Rožnovská


Příběh malé Olenky přibližuje dětem nelehké osudy jejich vrstevníků a rodin utíkajících před válečnými konflikty. Olenka je ukrajinská prvňačka, jež se těší do školy na svou paní učitelku. Ráno, které přijde, je však úplně jiné, než si představovala. Začala válka. Olenka se sestrou Valjou a mámou musí utéct do bezpečí. Cesta do jiné země však není jednoduchá. Ještě štěstí, že je doprovází pes Dobro. Nakladatelská anotace.

 

 

naučná:

Job v zahraničí

Jana Endlicherová

Láká tě letní brigáda nebo práce v zahraničí, ale chceš vědět, do čeho jdeš? Jaké se kde skrývají nástrahy a jak si to tam co nejvíc užít? Případně potřebuješ popostrčit, aby ses konečně odhodlal do toho jít? Tato kniha tě na cestu nejen naláká, ale také perfektně připraví. Provede tě celým procesem, odhalí užitečné tipy a triky a předá cenné informace, které ti jen tak někdo neřekne.

Kniha ekonomie

Nial Kishtainy

Co se děje při recesi? Jak fungují peníze? Proč platíme daně? Ekonomie ovlivňuje každou stránku našich životů, od způsobu, jak cestujeme do práce, až po rozhodování, za co utratíme své peníze – a velké ekonomické myšlenky nepřetržitě utvářejí náš svět. Srozumitelné napsaná Kniha ekonomie, doplněná o krátká, výstižná objasnění ekonomických pojmů, diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité teorie, klasické výroky, jež činí ekonomii snáze zapamatovatelnou, a vtipné ilustrace, které si pohrávají s našimi představami o velkých myšlenkách.

 

Mindfulness pro uspěchané

 Jeffrey Brantley

Jak dospět ke zklidnění, když stále někam chvátáme, za něčím se honíme a jsme v neustálém napětí? Stačí jen málo, jen pět minut… 99 jednoduchých cvičení všímavosti autoři rozdělili do tří částí. První se týká zklidnění a relaxace, druhá uznání vlastní hodnoty a třetí pak propojení s lidmi a světem kolem nás. Kniha vám pomůže poznat, jací vlastně jste a co potřebujete, poskytne vám inspiraci k jednoduchým dechovým a tělesným cvičením a ukáže vám, že součástí kvalitního života je i kontakt s těmi, kdo nás obklopují. Knihu uvítají lidé se zájmem o mindfulness a techniky zvládání stresu. 

 

beletrie:

1794 tři růže

Niklas Natt och Dag

Historická detektivka z prohnilého světa konce osmnáctého století ve Stockholmu. Rok 1794, Stockholm. Matka oplakává dceru zavražděnou o svatební noci. Jejím podezřením však nikdo nenaslouchá, a tak poprosí o pomoc jediného, který zbyl: jednorukého drába truchlícího nad smrtí přítele. V nemocnici na periferii zatím mladého aristokrata mučí myšlenky na strašlivý čin, ze kterého je obviněn. 

 

Násilí

Alexander Staffa,

Příběh šílenství, síly krevních pout a lásky v kulisách rozpadající se Evropy. Viktor Juhl je etnický Němec z mnohonárodnostní Bukoviny, který během druhé světové války musí narukovat k jednotkám SS. 

 

Nejlepší kamarádky

Emily Edwards

Dvě nejlepší kamarádky mají na srdci jen to nejlepší pro své děti. Netuší však, že na jednu věc mají naprosto odlišný názor, který jejich přátelstvím od základů otřese. Elizabeth a Bryony jsou si podobné asi jako den a noc, ale jejich přátelství vždy fungovalo. Jsou nejlepšími kamarádkami a navzájem si jsou kmotrami svých dcer. 

 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení děti hearth.net hraní knihy novinky paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12