Náš tip na duben 2022

Vloženo: 1.04.2022, 09:46

dětská:  Každá věc má něco společného se štěstím,  V pasti dravé řeky, Kouzelné štěňátko - naučná:  Terezín dívky z pokoje č. 28, Český a moravský les, Hry pro zvládání emocí - beletrie: Sedm let temnoty, Panoptikum města Písku, Frida Kahlo a barvy života

Dětská:

 


Každá věc má něco společného se štěstím

Petr Borkovec

Sbírka básní, při jejichž čtení se člověk někdy baví, jindy zalyká nostalgií a občas jej i zamrazí. Autor si někdy hraje se slovy a kombinuje je způsobem připomínajícím dětské "uklízení" štětců mezi misky. 

 

V pasti dravé řeky

 Ivona Březinová

Další kniha z volné série příběhů dětí, které jsou nuceny bojovat o přežití. Napínavé i poučné čtení tentokrát o kamarádech, kteří bojují s nebezpečnou vodou. Šestici kamarádů z Gangu odvážných zastihne při výletu do soutěsek v Hřensku blesková povodeň. 


Kouzelné štěňátko

Sue Bentley

Příběh neobyčejného přátelství mezi děvčátkem a kouzelným štěňátkem, které je ve skutečnosti mladým vlkem z jiného světa. Lily moc ráda vypomáhá ve stájích, vždy ale odchází posmutnělá. Žádný z poníků, o které se stará, totiž nepatří jí. Tak ráda by měla zvířecího kamaráda, který bude jen její.

 

naučná:


Terezín dívky z pokoje 28

 Hannelore Brenner-Wonschick

Kniha zachycuje osudy patnácti dívek z terezínského ghetta, které byly umístěny na stejném pokoji. Pokoji 28. Společně přežily všechny útrapy holokaustu. Autorka líčí jejich životní osudy, ukazuje každodenní strasti života v pevnosti. Strhujícím způsobem zachycuje historii a atmosféru tohoto místa, až do posledních transportů vězňů a odchodu SS.

Český a moravský les

 Pavel Draštík

Kniha Český a moravský les je určena nejenom pro lesníky, ale pro každého, kdo má rád les anebo v něm hospodaří. Představuje ucelený pohled na dějiny, současný stav i budoucnost našich lesů. Obsahuje kapitoly o nových dřevinách, způsobech obnovy lesa, vlcích a jelenech i právní rozbor situace.

Hry pro zvládání emocí

 Angelika Grubert

Vyjádření vlastních pocitů v konfliktních situacích bez toho, abychom ublížili ostatním, je velkou výzvou pro děti v mateřské i základní škole. Angelika Grubert proto sestavila tento soubor her pomáhající dětem konstruktivně se vypořádat se vztekem, strachem nebo neklidem. Díky této sbírce her mohou pedagogové, učitelé a rodiče poskytnout dětem nástroje pro kontrolu impulzů a podnětů, nástroje, které u dětí usnadňují řešení silných emocí.

 

beletrie:

 

Sedm let temnoty

Ju-čŏng Čŏng

Mnohovrstevnatý román významné korejské autorky je nejen krimithrillerem o hrůzném činu, ale i psychologickou studií traumatu a pomsty. Když je v přehradě Serjong kousek od zapadlé korejské vesnice nalezena mrtvá mladá dívka, policie okamžitě zahájí vyšetřování.

 

Panoptikum města Písku

Ladislav Beran

Autor kriminálních povídek je sám bývalým komisařem kriminální služby, a proto také píše o trestných činech velice zasvěceně. Navíc coby písecký autor k příběhům nyní přidává i prostředí jemu dobře známé - město Písek. Osmnáct povídek, ve kterých autor rozkrývá s nadhledem bývalého kriminalisty zajímavé způsoby páchání trestné činnosti pachatelů v polistopadové době. 

 

Frida Kahlo a barvy života

 Caroline Bernard

Životopisný román o slavné mexické malířce Fridě Kahlo zpracovává především období dvacátých a třicátých let 20. století, která byla pro její životní směřování rozhodující. Mexiko, rok 1925. Sedmnáctiletá Frida Kahlo se chce stát lékařkou. Strašlivá autobusová nehoda však její plány zhatí.

 

 

Poslední články v rubrice

facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
 
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12