Náš tip na červenec 2024

Vloženo: 27.06.2024, 09:22

dětská: David Beckham nesmrtelná legenda,  Co řekl ušák kamarádce hryzalce, Indie - naučná: 151 důvodů, proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii, Chantal, Přísně tajné ostudy - beletrie: ...a přeskočila jiskra, Divoká Afrika, Had a perla

Dětská:

David Beckham nesmrtelná legenda

Tom Oldfield

Sportovní příběh vynikajícího fotbalisty Davida Beckhama i následná léta po ukončení kariéry ožívají v inspirativním příběhu nesmrtelné fotbalové legendy.

 

Co řekl ušák kamarádce hryzalce

P. Crumble,

Vtipný příběh o mazaném ušákovi, který si po každé na ostatní zvířátka vymyslí nějakou kulišárnu. Tentokrát je pro něj nejdůležitější všechny pořádně změřit. Ušák běhá od samého rána od jednoho zvířátka ke druhému, přeměřuje je a porovnává, kdo je vyšší. Protože je většinou vyruší od jídla, všem zvířátkům sborově kručí v bříškách. Co má ušák za lubem? Dočkají se zvířátka konečně snídaně? A jak na to celé zareaguje myška Hryzalka?

 

Indie Královna z Džhánsí

Veronika Válková

Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do Indie v polovině 19. století. Kdo usiluje o zkázu královny z Džhánsí? Jaké překvapení čeká v britském vojenském táboře - a jaké nebezpečí číhá v chrámu bohyně Kálí? Bára si ani ve snu nepředstavovala, že výprava do Indie v polovině 19. století bude takhle divoká. naučná:

151 důvodů, proč (ne)cestovat s tátou po Skandinávii

Lucie Kutrová

Jen si to zkuste představit – jet na měsíc cestovat s tátou. Zavřete oči a přemýšlejte, co všechno byste mohli zažít! Hezké, že? Tak je zavřete znovu a představte si, jakými všemi různými způsoby byste jej zvládli zlikvidovat. Žďuchnout ze skály, zatímco si stěžuje? Pobodat nůžkami na nehty, když komentuje vaše řízení? Udusit omylem ve spánku v domnění, že to chrápe medvěd? Měsíc na dvou metrech čtverečních může způsobit ledacos.


Chantal

Chantal Poullain

Další zastavení na životní cestě Chantal Poullain. Život na kolotoči vychází po více než deseti letech od její první knihy a autorka chce postihnout všechno, co se kolem i v ní samotné změnilo, posunulo. Jak říká, jedná se o životní evoluci, ne o pokračování.

 

Přísně tajné ostudy

Jaroslav V. Mareš

Naše historie je plná příběhů, na které nejsou jejich aktéři hrdí. Čím mocnější jsou tito aktéři, tím hlouběji jsou tyto příběhy zastrkané. Jak to, že v Černobylu otevřeně ukazují následky jaderné havárie odborné veřejnosti, ale i turistům, zatímco v Jaslovských Bohunicích se kvůli jiné havárii nesmí natáčet ani v informačním středisku? Jak důsledně byl zameten příběh, ve kterém se Komunistická strana Československa těsně před únorem proměnila v teroristickou organizaci? 

 

beletrie:

 

...a přeskočila jiskra

Halina Pawlowská

Oblíbená spisovatelka a scenáristka přichází s knihou humorných příhod ze života svého, ale i ostatních členů své široké rodiny. 


Divoká Afrika

M.K. Hardy

Dobrodružný román s ženskou hlavní hrdinkou se odehrává v divoké přírodě v Keni. Svoji práci kameramanky miluju! Zatím sice jen asistuju, ale i toho si nesmírně vážím. A abych se i do budoucna mohla věnovat tomu, co mě baví, musím dokázat, že jsem vážně dobrá. 

 

Had a perla

Katte Quinn,

Román americké autorky, zasazený do Říma 15. století, do období, kdy tomuto městu vládli neblaze proslulí Borgiové. Řím, rok 1492. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bezpeněžní bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny   Prázdninová otevírací doba

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12