Náš tip na červenec 2023

Vloženo: 29.06.2023, 10:43

dětská: Druhé dobrodružství pavouka Čendy, Enola Holmesová. Případ růžového vějíře,  Kylian Mbappé  - naučná: 150 terapeutických her pro dospívající, Letem světem za pár korun, Uchováváme potraviny bez elektrické energie- beletrie: Hory zpívají, Ďáblova cesta, Francouzský cop 

Dětská:

Druhé dobrodružství pavouka Čendy

Pavel Čech

Dozvíte se, co je to Ňomura, kdo se skrývá v kouřící pýchavce ..., to vše a ještě mnohem víc. Nakladatelská anotace.; Pokračování příběhu o pavoučku Čendovi a dřevěné kukačce, který se tentokrát odehrává v lese. Pro mladší děti.

Enola Holmesová.
Případ růžového vějíře

Nancy Springer

Další případ Enoly Holmesové, mladší sestry Sherlocka Holmese. Náhodné setkání s lady Cecily zanechá v Enole zvláštní dojem. Proč se její přítelkyně chovala tak divně a podstrčila jí svůj růžový vějíř? Chtěla tím něco naznačit? Brzy přijde na to, že je Cecily proti své vůli vězněna v sirotčinci, a dokonce pro ni chystají domluvený sňatek. Aby Enola budoucímu neštěstí zabránila, bude muset udělat ústupek - spojit své síly se slavným bratrem Sherlockem. 

Kylian Mbappé

Ed Hawkins

„Všechno co jste chtěli vědět o Kylianu Mbappém!“ Kylian Mbappé je opravdová superhvězda, a přitom pořád skromný kluk z pařížského předměstí. Jeho životní i fotbalový příběh je inspirací pro spoustu dětí i mladých sportovců na celém světě. Díky této knize se dozvíte, jaké měl dětství, kdy začal hrát fotbal a seznámíte se s jeho rodinou.

naučná:

150 terapeutických her pro dospívající

Kevin Gruzewski

Vtipné a inkluzivní terapeutické hry nabízejí cenný zdroj pro individuální i skupinovou práci s dospívajícími. V knize najdeme celou škálu her, od těch, kdy se teenageři učí poznávat a pojmenovávat své emoce, přes kreativní způsoby, jak ventilovat svůj hněv, po techniky, které zahrnují všímavost a sebereflexi. Dospívající si díky nim osvojí techniky, jak zvládat efektivněji různé výzvy. Žádné hry nevyžadují speciální pomůcky a lze je uskutečnit s tím, co máme běžně k dispozici. Knihu uvítají pedagogové a školní i poradenští psychologové.

Letem světem za pár korun

Zuzana Zvěřová

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným obchodníkem? To všechno popisuje ve své knize Zuzana Zvěřová, cestovatelka a influencerka, která na sociálních sítích radí lidem, jak se vydat do zahraničí za pár korun, na co si tam dát pozor a co navštívit. Ve dvaceti kapitolách popisuje mimo jiné příběhy ze Zanzibaru, Srí Lanky, Palestiny, ale i z evropského Korfu, Tenerife nebo Finska.

 

Uchováváme potraviny bez elektrické energie

 Alena Anežka Gajdušková

Jak naši předkové uchovávali potraviny? A lze se dnes vůbec obejít bez „elektriky“? Můžeme tyto ryze přírodní postupy používat i v našich moderních domácnostech? Ano! V této knize se dozvíme jak nejlépe: skladovat ovoce, zeleninu, brambory, obilniny, mouky, luštěniny, olejniny, rýži, trvanlivé pečivo, uchovávat máslo a sádlo, konzervovat vejce, sterilovat ovoce, zeleninu a houby, ale i ovocné a zeleninové nápoje, máslo, mléko, ořechy, luštěniny, masné výrobky i hotové pokrmy, a to vše v domácích podmínkách. Závěrečná část je věnována uchovávání slunce a tepla našich sadů – výrobě destilátů a likérů.

 

beletrie:

Hory zpívají

Phan Quế Mai Nguyễn

Román o lidské vytrvalosti, odhodlání a rodinných poutech na pozadí pohnutých dějin Vietnamu. Román je příběhem několika generací rodiny Tranovy mapujícím téměř celé jedno století vietnamských dějin - od francouzské koloniální nadvlády přes nástup osvobozeneckého levicového hnutí Viet Minh, rozdělení země na severní a jižní část, válku ve Vietnamu až po současnost.

Ďáblova cesta

Robert Bryndza

Vyšetřování zmizení malého chlapce zavede detektivní agenturu Kate Marshallové a Tristana Harpera na nečekanou cestu. Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát..

 

Francouzský cop 

Anne Tyler

Román od americké autorky a držitelky Pulitzerovy ceny sleduje spletité osudy jedné rozvětvené rodiny od padesátých let až do současnosti. Příběh rodiny Garrettových, Mercy, Robina a jejich tří dětí - Alice, Lily a nejmladšího Davida - začíná na první společné dovolené v létě roku 1959 a pokračuje sledováním jejich životů v průběhu desetiletí až do současnosti. 

Poslední články v rubrice

Nejpoužívanější štítky

akce besedy bookstart burzy čítálek čtení dařiště děti hearth.net hraní knihy paměť rukodělky soutěže tipy na čtení trénování paměti tvoření vyřazené knihy výstavy zpravodaj
facebook icon twitter icon

Kontakty do knihovny

home
Knihovna Václava Štecha Slaný
Masarykovo náměstí 159
274 01 Slaný
vedoucí knihovny: Zoja Kučerová
phone
312 522 238
phone_android
602 822 041
Úhrada čtenářských poplatků:

Čtenáři mohou platit své čtenářské poplatky prostřednictvím internetového bankovnictví na účet č. 19-0386317309/0800
variabilní symbol: 5112
specifický symbol: číslo čtenářské průkazky (ne čárkový kód)

Platba přes účet se na kontě čtenáře promítne vždy s odstupem jednoho týdne

Provozní doba knihovny

  Dospělé odd. Dětské odd. Studovna
PO 9 - 18 9 - 16 9 - 18
ÚT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
ST ZAVŘENO ZAVŘENO ZAVŘENO
ČT 9 - 18 12 - 17 9 - 18
9 - 18 12 - 16 9 - 18
SO 9 - 12 ZAVŘENO 9 - 12